O nás

1999

Založení firmy

Pánové Petr Diviš a Pavel Ouroda založili ve Stříteži u Jihlavy společnost DITON  s.r.o. a zahájili výrobu zámkové a zatravňovací dlažby. Společnost vlastnila jeden stroj, na kterém vyráběla 5 druhů výrobků, zaměstnávala 8 pracovníků a její roční obrat byl 12 mil. Kč.

2003

Zahájení výroby vícebarevných dlažeb, tzv. colormixů ve Stříteži

Doslova designová revoluce! Nabídku tradičních zámkových dlažeb z přírodního betonu rozšiřuje sortiment barevných dlažeb. Poprvé se také objevují mimořádně úspěšné vícebarevné melírované povrchy s neopakovatelnými nepravidelnými vzory, který posouvají možnosti architektury a zahradní tvorby na novou úroveň.

2009

Nejlepší výrobce stavebnin

Získání prvního z celkem 8 ocenění, které uděluje Ministerstvo průmyslu a obchodu společně se Svazem podnikatelů ve stavebnictví ČR.

2011

Uvedení nového barevného odstínu Marmo

Na skladebných dlažbách PAVÉ I. a PAVÉ II. je v paletě colormixů poprvé prezentován odstín MARMO. Šedomodrá nepravidelná struktura kresby a úžasný valér zákazníky doslova uchvátí na první pohled. Mimořádný úspěch v prodejnosti a již více než deset let na špici v pomyslném žebříčku barevných provedení – to je fenomenální MARMO! Každá dlažba v odstínu MARMO je dokladem praktického řešení téměř pro každou situaci.

2012

Zahájení výroby dlažby Modern

Zahájením lité výroby v programu MODERN reagujeme na extrémní nárůst zájmu architektů i zákazníků, kteří se shlédli v aktuálním architektonickém trendu posledních let, charakterizovaném jednoduchosti, strohými tvary a minimalistickým u vzhledem. Naší odpovědí je nabídka prvků z hladkého pohledového betonu s přiznaným přírodním odstínem. Sortiment atraktivních dlažeb MODERN postupně rozšiřují bloky MAXIMODERN v zakázkové výrobě a také prvky městského mobiliáře.

2013

Zahájení produkce výrobků v imitaci dřeva

Naprosto dokonalá napodobenina povrchu dřeva na pohledových plochách našich betonových výrobků dokáže znejistět i odborníky! V tomto roce přicházíme na trh se širokou nabídkou dlažeb, bazénových lemů, palisád, schodů a dalších prvků pro zahradní a krajinářskou tvorbu. Umíme řešit problém krátké životnosti dřeva v zahradě!

Imitace smrkového a dubového dřeva i rustikální patina přinášejí dříve netušené možnosti využití. Začínáme psát novou kapitolu zahradní architektury.

2015

Pořízení první formy na výrobek KOMBI

V jednoduchosti je krása. Název dlažby KOMBI říká vše. Nabízí vizuálně zajímavou kresbu skladebného obrazce, pro který jsme za řadu let nenašli omezující podmínky použití.

Výsledný nádherný vzhled podtrhuje široká nabídka barevných povrchů a vysoká odolnost v zátěži, takže dlažba KOMBI najde uplatnění téměř všude. KOMBI v oblibě překonává nejen naše ostatní dlažby, ale nechává za sebou i jindy náročnou konkurenci.

2015

Zahájení výroby plotových systémů v imitaci dřeva

Dokonalost imitace dřevěných povrchů výrobků z našich programů LINIE DŘEVA fascinuje širokou veřejnost natolik, že toto doslova zkamenělé dřevo představujeme i v podobě stavebnic deskových plotů. Jednoduchá konstrukce ze sloupků a plotových desek přináší cenově zajímavé řešení atraktivních plotů, které nabízejí bezpečné vymezení soukromí i skvělý soulad s přírodním charakterem ostatních prvků řešeného prostoru.

2016

Akvizice společnosti Beton Brož s.r.o.

Výzvou k dalšímu rozvoji značky je akvizice společnosti Beton Brož. Převzetím výrobních kapacit a sortimentu produkce rozšiřujeme naše působení natolik, že se stáváme jedničkou na trhu! Otevírají se nám možnosti zlepšování naší pozice v tvrdé konkurenci a umíme se lépe prezentovat našim zákazníkům prostřednictvím velkých výstavních ploch.

2016

Získání označení ČESKÁ KVALITA

Jako první společnosti z řady výrobců betonových prvků v České republice, nám bylo umožněno používat prestižní označení ČESKÁ KVALITA – OSVĚDČENO PRO STAVBU, a to pro následující výrobky: betonové dlažební bloky, betonové dlažební desky, betonové obrubníky, betonové tvárnice.

2017

Spuštění Kalkulačky dlažeb

Rychlé a jednoduché vypočítání spotřeby dlažby a její ceny včetně volitelných doplňků a ošetření dlažby různými technologiemi.

2018

Spuštění Kalkulačky plotů

Propočet spotřeby materiálu a ceny jak celozděných nebo sloupkových plotů, tak i plotových systémů.

2018

Zavedení nové služby zpracování kladecích a grafických návrhů zdarma

Grafické a kladecí návrhy umožňují zákazníkům lépe si představit, jak budou výrobky zapadat do okolí jejich domu nebo zahrady.

2019

Zavedení technologie BOSS a zahájení výroby dlažby Excelent

Tato technologie spočívá v nanášení a vytvrzování laků na povrchu betonových dlažeb. Díky tomu jsou dlažby odolné vůči vlivům vnějšího prostředí a případné nečistoty jsou z jejich povrchu velmi snadno odstranitelné.

2020

Zavedení technologii CURDEP a zavedení nové dlažby Premiere

Jedná se o unikátní úpravu, kdy je povrch výrobku hladký a lesklý bez otřepů, vzhledově blížící se interiérovým dlažbám, avšak s odolností pro exteriér. Technologie vyniká zvýrazněním zrn kameniva nášlapné vrstvy, přičemž je zachován mírný reliéf povrchu dlažby. Díky impregnaci je dosaženo vyšší odolnosti vůči působení vnějších vlivů okolního prostředí.

2021

Získání certifikátu „Excelentní kvalita“

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství (RABF) udělila naší společnosti Certifikát excelentní kvality za 1. místo z celkem 119 posuzovaných firem v kategorii Výrobci a dodavatelé stavebních výrobků, technologií a služeb. Udělené hodnocení je známkou kvality, vycházející z mnohaletého sledování firem, které se uskutečnily v letech 2016-2020. Do bodového hodnocení zasáhlo přibližně 200 nezávislých českých zahraničních odborných porotců a více než 300 000 návštěvníků ve veřejně dostupných hlasováních. Toto nezávislé a objektivní hodnocení je výsledkem poctivé a dlouholeté práce našich zaměstnanců.

2021

Uvedení designové zdicí tvarovky VISO na trh

Stavební systém VISO klade důraz na moderní odlehčený vzhled. Nízké tvarovky s výraznou fazetou a hladkým povrchem nabízejí vizuálně zajímavý prostorový efekt. Minimalistický dojem a vzdušná jednoduchost předurčují VISO především k symbióze s moderními stavbami strohých tvarů a pohledového betonu. VISO však obstojí i jako praktický moderní plot v tradiční zástavbě. Výstavba bez nutnosti použití těžké mechanizace a pozdější minimální údržba jsou jen dalším potvrzením, že VISO je vynikající alternativou k plotům z běžných plotových tvarovek.

2021

Uvedení nových odstínů Sabia, Bahia, Grania, Albia

Jedinečnost nových barevných odstínů ALBIA, BAHIA, GRANIA a SABIA, které jsme promítli do výroby dlažeb, plotů a dalších konstrukčních prvků, vychází z inspirace geologickou minulostí naší planety.

ALBIA se svým šedivě bílým odstínem odkazuje na sedimentované křídové útesy, vznikajících především v druhohorách.

Hnědý odstín BAHIA spoléhá na syté barvy jednoho z nejoblíbenějších typů kamene – porfyru. Porfyr je vyvřelá magmatická hornina, která v jemnozrnné struktuře materiálu obsahuje velké krystaly příměsí.

Oproti tomu GRANIA se shlédla v žule, protože ji napodobuje nádhernou strukturou i hnědošedou barvou s tónováním lehce do fialova.

Okrovohnědá SABIA se hlásí k pískovci, kameni, který v našem středoevropském regionu snad pozná každý. Všechny čtyři nové odstíny již nedlouho po uvedení na trh zákazníky mimořádně zaujaly. Není asi náhodou, že inspirace přírodou nás dosud nikdy nezradila…

Na povrchu štípaného kamene nejlépe vyzní na zdi MURÁNO, mezi dlažbami nejlépe vynikne na reliéfním povrchu dlažby CARCASSONNE.